Івано-Франківськ – місто близьке за духом до Європи, просвітленне і культурне, тому-то в ньому до театру особливе ставлення, иіснування якоїсь теплоти і щирого захоплення. Тут театр відвідують не тільки замість походу в кіно в один з ввечерів, тут ним просвіщаються, беруть участь і долучаються до світу драматургії, скоріше, вже долучилися і йдуть в ногу. Івано-Франківський музично-драматичний театр ім. И. Франко є центром і осередком театрального життя міста, на його сцені ставляться постановки місцевих режисерів і акторських труп, приїжджають зі своїми виставами служителі Мельпомени з Київського театру, Львівського та іноземні гастролери. Купити квитки в театр ім. И. Франка буває досить складно, кращі місця розходяться вже в день анонсу, особливо на прем'єри. Найближчим часом в місто, як раз таки, приїжджають київські актори зі своїми виступами і в найближчі дні можна придбати квитки на такі вистави як: «Труффальдіно з Бергамо», «Сорочинський ярмарок», «Графиня Маріца», також всі знаходяться в очікуванні гала-концерту оперет в середині листопада. Приходьте, а що б детальніше дізнатися про події на сценах Івано-Франківська – відвідайте афішу міста.
Коли туман розтанув і проблиснув місяць, ми пішли в театр на прем'єру Глебко... Чому ж так любимо театр протягом стількох століть, здавалося б, уже є стільки варіацій на тему його заміни і основний конкурент – кінематограф, адже і п'єси можна показувати на екранах, знаходить в інтернеті і дивитися не покидаючи свого комфортного притулку. Але розвивається драматургія, мистецтво театрально прогресує, а глядачі продовжують справно заповнювати зали. І тут немає ніякої архаїчності або дані старовини, просто жива сцена, атмосфера зал і фактор присутності там – непередавані враження, неможливі до транспортування по оптоволоконним кабелях і бездротових мереж, неможливі вони і на вуличній сцені або імпровізаціях - це зовсім інші відчуття.